Pu Erh Çayı

Pu Erh çayı Çin’in Yunan eyaletinde yetişerek bu eyaletin geleneklerine özgü şekilde fermente edilen bir siyah çay çeşididir.

Bu çayı elde etmek için Camellia Sinensis bitkisi kullanılır. Pu Erh çayı yüksek nem altında fermantasyona tabi tutularak; kurutma, haddeleme, mikrobiyal fermantasyon ve oksitlenme gibi aşamalardan geçer. Böylece daha uzun süre depolanabilmektedir. Pu Erh Çayını diğer çaylardan ayıran en önemli özellik zaman geçtikçe kalitesi ve lezzetinin artıyor olmasıdır. Zamanla aroması derinleşen bu çay ayrıca bir geleneğin doğmasına da zemin hazırlamış ve bazı ailelerde nesilden nesle aktarılan bir miras görevi görmüştür.

En çok tercih edilen çeşitlerden; Pu Erh Altın Çayı, özel işlenmiş Pu-erh yapraklarından üretilmekte ve özel bir fermente sürecinden geçirilmektedir. Pu Erh Bitki Çayı ise, genellikle yeşil yaprakları veya bitki özlerini içermektedir. Bu çaylar, geleneksel Pu-erh çayının tadını arayanlar için sıklıkla tercih edilmektedir. 

Pu Erh Çayı Fiyatları  

Pu Erh Çayı kilogram fiyatları 2500 TL ile 3000 TL arasında çayın kalitesine ve işlenişine göre değişkenlik göstermektedir. Bütün yapraklar halinde, tuğla veya disk şekilleri gibi sıkıştırılmış formlarda veya gevşek yapraklar halinde satılmaktadır. Pu Erh Çayı fiyatları formlara ve içeriğine göre çeşitlilik gösterse de düşük bir bütçe ile yüksek düzeyde çay keyfi için Tea Co. olarak bu konuda da müşterilerimizin yanında olmakta; en kaliteli Pu Erh Çaylarını ulaşılabilir fiyatlarda müşterilerimize sunmaktayız. Çin’den gelen bu lezzeti tarçın, karanfil ve kakule gibi aromalarla harmanladığımız çaylarımız müşterilerimizce yoğun ilgiyle karşılanmaktadır.

Pu Erh Çayı Nerede Satılır?

Pu Erh Çayı genellikle süpermarketler, online alışveriş siteleri ve bazı özel çay mağazalarında satılmaktadır. Satın alma sürecinden önce ürünün kalitesi, içeriği, demleme koşulları, tat profili gibi noktaları araştırmak, bilgi sahibi olarak bilinçli alışveriş yapmak oldukça önemlidir. Bu noktada ürünü daha önce deneyimlemiş kişilere kulak vermek, kullanıcı yorumlarını incelemek yol gösterici olabilmektedir. 

Pu Erh Çayı Hakkındaki Kullanıcı Yorumları 

Pu-erh çayı, eşsiz aroması ve sağlık yararlarıyla çay severler tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Kimileri “alışılmışın dışında”, şeklinde yorumlasa da bu lezzeti sıklıkla övenlerin sayısı da hayli yoğunlukta. Sindirim sistemine olumlu etkileri olduğuna inanarak tercih edenler olduğu gibi, enerji artışına etkisi de tercih edilme sebepleri arasında bulunuyor. Demleme yöntemleri de tadı etkileyen faktörler arasında bulunduğundan yorumları etkilemektedir. Pu-erh çayının, olgunlaşma süreci nedeniyle zaman içinde tadı değişiklik gösterebilmektedir. Beğeniye ve damak zevkine göre değişebilen durumları da göz önüne alarak bu yorumların kişiye göre değişkenlik gösterdiği unutulmamalıdır. Bazı kişiler, olgunlaşmış çayların daha yumuşak ve hoş bir tada sahip olduğunu düşünürken, bazıları daha taze çayları tercih etmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR