Matcha Çayı

Matcha, öğütülmüş yeşil çay yapraklarından yapılmış olup antioksidanlar, klorofil ve amino asitler açısından da zengin bir içecektir. Gölgede yetiştirilen çay ağacı yapraklarının oksitlenmeden kurutulup toz haline getirilmesiyle elde edilen matcha, son derece kaliteli bir çay türüdür.  

Diğer yeşil çaylardan hazırlanma şekliyle ayrışan Matcha çayının güneş ışığından korunması için toplanmadan önce bitkilerin üzeri 20-30 gün önce örtülmekte böylece çay bitkisinin klorofil ve amino asit içeriği artırılmaktadır.

Matcha Çayı Fiyatları 

Matcha çayı fiyatları çeşitli faktörlere, markalara, kalitelere ve satın aldığınız yerlere bağlı olarak değişiklik gösterse de kilogram fiyatı olarak 1000 TL’den 5000 TL’ye kadar alıcı buluyor. Diğer yeşil çay, siyah çay çeşitlerine göre bambaşka yöntemlerle hazırlanan matcha, bu sebeple diğer çaylara göre daha yüksek miktarlarda satışa sunulmaktadır. Farklı paket ve miktarlarda sunulan Matcha Çayları arasından tüketim sıklığınıza ve damak zevkinize uygun olarak tercih yapabilirsiniz. 

Matcha Çayı Nerede Satılır?

Matcha çayı, genellikle süpermarketler, online alışveriş siteleri ve bazı özel çay mağazalarında satılmaktadır. Satın alma sürecinden önce ürünün kalitesi, içeriği, hazırlanma koşulları, tat profili gibi noktaları araştırmak, bilgi sahibi olarak bilinçli alışveriş yapmak oldukça önemlidir. Bu noktada ürünü daha önce deneyimlemiş kişilere kulak vermek, kullanıcı yorumlarını incelemek yol gösterici olabilmektedir. 

Matcha Çayı Hakkındaki Kullanıcı Yorumları 

Birçok kullanıcı, matcha çayının eşsiz tadını, içerdiği antioksidanlar nedeniyle sağlıklı bir seçenek olmasını ilgiyle karşılamaktadır. Matcha çayını kullananlar hem yoğun hem kadifemsi tadı ile oldukça hoş bir aroması olduğunu dile getirmektedir. Ayrıca Matcha çayını öğünlerden sonra rahatlamak için tercih edenlerin sayısı da oldukça fazladır. Beğeniye ve damak zevkine göre değişebilen durumları da göz önüne alarak bu yorumların kişiye göre değişkenlik gösterdiği açıktır. Matcha'nın tadını yeşil çaydan daha farklı bulanlar ve yoğunluğunu sevmeyenler de olabilmektedir. Bu nedenle kendi tercihlerinizi göz önünde bulundurarak Matcha'yı denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR