Bitki Çayı Fiyatları ve Çeşitleri 

Bitki çayları, doğal içerikleriyle bağışıklık dostu içecekler olarak yıllardır tüketilmektedir. Son yıllardaki sağlıklı içecek alternatifleri arayışları ile birlikte oldukça ilgi gören bu çaylar çeşitli bitki karışımlarının harmanlanması ile üretilmektedir. Birbirinden lezzetli bitki çayları her mevsimde soğuk ya da sıcak olarak tüketilebilmektedir.

Bitki çaylarında bitkinin parçaları çayın temel bileşenlerini oluşturur. Bu parçacıklar, çayın aromasını, rengini, kokusunu ve lezzetini belirleyici rol oynamaktadır. Bu çaylarda nane, papatya, hibiscus gibi bitkiler sıklıkla tercih edilen harmanları oluşturan temel bileşenlerdendir.

Bitki Çayı Fiyatları 

Bitki çayı fiyatları bitki çeşidi, kalite, ambalaj, marka, miktar, bitkinin yetiştiği coğrafi bölge gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.  Bitki çayı kilogram fiyatları genel olarak 500-2000 TL arasında olmakla beraber yukarıda bahsedilen etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Bitki çayları genellikle süpermarketler, online alışveriş siteleri ve bazı özel çay mağazalarında satılmaktadır. Satın alma sürecinden önce ürünün kalitesi, içeriği, demleme koşulları, tat profili gibi noktaları araştırmak, bilgi sahibi olarak bilinçli alışveriş yapmak oldukça önemlidir. Bu noktada ürünü daha önce deneyimlemiş kişilere kulak vermek, kullanıcı yorumlarını incelemek yol gösterici olabilmektedir. 

Bitki Çayı Çeşitleri 

İşte bazı popüler bitki çayı çeşitleri; 

 • Melisa Çayı
 • Mate Çayı
 • Papatya Çayı
 • Kekik Çayı
 • Ihlamur
 • Adaçayı 
 • Rezene Çayı
 • Hibiskus Çayı
 • Nane Çayı

gibi özelliklerine ve içeriğine göre pek çok bitki çayı çeşidi bulunmaktadır. Damak tadınıza uygun şekilde bitkilerin aromalarını ve lezzetlerini deneyimleyebilir, Size en çok hitap edenleri seçerek benzersiz bir çay keyfi yaşayabilirsiniz. 

Biz de Tea Co. olarak pek çok bitki çayı çeşidini müşterilerimize sunmaktayız.

 • Cold 911; Elma Parçaları, Havuç, Böğürtlen, Okaliptus Yaprakları, Pancar, Amber Çiçekleri, Limon Otu, Dondurularak Kurutulmuş Portakal Dilimleri, Dondurularak Kurutulmuş Mandalina Dilimleri
 • Tea+Flex&Chill; Papatya
 • Butterfly Pea; Mavi kelebek sarmaşığı çiçeği 

zengin aroma içerikleriyle birlikte doğanın renklerini barındıran bitki çaylarımız çay severler tarafından yoğun ilgiyle karşılanmaktadır. Damak tadınıza uygun olanı seçmek için farklı çeşitleri deneyebilirsiniz.

Aromalı Bitki Çayları 

Aromalı bitki çayları;  bitki özleri, çiçekler , meyveler gibi bileşenlerin farklı yöntemlerle kurutularak veya taze yaprakları kullanılarak üretilen bitki çaylarıdır. Bu çaylar, içeriğindeki bileşenlerin doğal aroması, lezzeti ve tadını içeriyor, aynı zamanda içeriğinden gelen kokular ve farklı bitkilerin özel tatlarıyla benzersiz bir çay deneyimi sunuyorlar. 

Bitki Çayı Karışımları

Bitki çayı karışımları, birbirinden farklı bitki çeşitlerinin bir araya getirilerek hazırlandığı karışımlardır. Bu karışımlar içeriğindeki bitkilerin kendine has lezzetlerini de barındırır. Bitki çayları karıştırılırken sağlık, tat, damak zevki gibi etkenler değişiklik gösterebilmektedir. Bitki çayı karışımlarını seçerken, bitkilerin olası yan etkileri ve içeriğindeki bileşenlerin kullandığınız ilaçlarla etkileşim durumlarını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Tea Co. olarak yüksek düzeyde çay keyfi için Tea Co. en kaliteli çayları birbirinden lezzetli bitki ve meyvelerle birleştirip müşterilerimize sunmaktayız. Bu eşsiz harmanları demlikleriniz için dökme olarak; pratik çay deneyimleri için de müslin bezlerde tercih edebilirsiniz. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR